Ataki rekina w Egipcie

Napisane przez w 12-02-2010 w Starsze wpisy

Ataki rekina w Egipcie

Agencja Associated Press poinformowała, że w wyniku dwóch ataków rekina ciężkie obrażenia odniosło czterech rosyjskich turystów, którzy pływali w Morzu Czerwonym w pobliżu plaż hotelowych nieopodal słynnego egipskiego kurortu Sharm el-Sheikh na Synaju.

Najpierw, we wtorek, rekin zaatakował dwie Rosjanki, które pływały w niewielkiej odległości od plaży – powiedział Mohammed Salem, dyrektor rezerwatu na półwyspie Synaj. Jedna z nich straciła dłoń oraz doznała ciężkich obrażeń nóg i pleców, drugiej drapieżnik odgryzł dłoń i nogę. O incydencie tym opowiedział też instruktor nurkowania Hassan Salem:

Udzialałem szkolenia w nurkowaniu, gdy w pobliżu pojawił się rekin. Puściłem mu w paszczę bańki powietrza, dzięki czemu udało mi się go odgonić. Potem zobaczyłem jak podpływa do kobiety i gryzie ją w nogi. Woda zrobiła się czerwona od krwi.

Następnego dnia rekin, najprawdopodobniej żarłacz białopłetwy, zaatakował dwóch Rosjan pływających w rejonie Ras Nasrani. Obaj stracili ręce.

Wszyscy ranni w stanie krytycznym przetransportowani zostali do szpitala w Kairze – powiedział dyrektor Salem, który twierdzi, że ataki są dziełem tego samego drapieżnika. Dodał, że straż wybrzeża poluje na rekina i że wydano stosowne ostrzeżenie dla miłośników pływania i nurkowania w pobliżu Sharm el-Sheikh.

[mappress]

2 Komentarzy

  1. To niestety nie koniec ataków… Plaże Sharm el-Sheikh zostały w niedzielę zamknięte do odwołania po tym, jak rano tego dnia morze wyrzuciło na plażę ciało 70-letniej niemieckiej turystki śmiertelnie poranionej przez rekina. Miała ona odgryzione prawe ramię i wyrwane udo.

  2. Eksperci przypuszczają jakie są powody ataków rekinów na ludzi. Po pierwsze w okolicach kurortu Sharm el-Sheikh dokonywane są niekontrolowane połowy ryb. Rekiny nie mają pożywienia więc rzucają się na ludzi. Po drugie kilka tygodni temu w rejonie kurortu wyrzucono do morza ze statku dużą liczbę martwych owiec. Mięso przyciągnęło drapieżniki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
W piątek rusza sezon narciarski na Słowacji
W piątek rusza sezon narciarski na Słowacji

Już we najbliższy piątek, 3 grudnia, startuje sezon narciarski na Słowacji. Słowackie ośrodki narciarskie w tym dniu wprowadzają specjalne promocje,...

Zamknij