Najbardziej atrakcyjne miejsca na świecie w stosunku do ceny noclegów

Napisane przez w 10-31-2013 w Starsze wpisy

Najbardziej atrakcyjne miejsca na świecie w stosunku do ceny noclegów

Wyszukiwarka hoteli Trivago.pl przedstawiła tegoroczną edycję „Trivago Best Value Index” – zestawienie stu najbardziej atrakcyjnych kierunków podróży, stworzone na podstawie algorytmu, który uwzględnia dane pochodzące z Trivago Hotel Price Index (tHPI) i Trivago Reputation Ranking (oparty na 82 milionach opinii z ponad 200 stron rezerwacyjnych). Tym samym, Best Value Index to wynik, w skali od 0 do 100, oceny klientów w stosunku do średniej ceny doby hotelowej. Znalazły się na nim trzy polskie miasta – Poznań, Gdańsk i Wrocław, natomiast zwycięzcą okazał się Aït Benhaddou w Maroko.

Aït Benhaddou to ufortyfikowane miasto, w którym kręcono filmy „Gladiator”, „Królestwo niebieskie” oraz serial „Gra o tron”, jedno z 25 miejsc w rankingu, które figurują na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w pokoju dwuosobowym typu standard kosztuje tu średnio 42 euro.

ait benhaddou

Na drugim miejscu uplasowało się położone w dolinie Neretwy miasto Mostar (Bośnia i Herzegowina), którego nazwa pochodzi od słynnego XVI-wiecznego kamiennego mostu. Za nocleg w standardowym pokoju hotelowym turyści zapłacą tu średnio 50 euro.

Mostar

Trzecia w zestawieniu, malownicza grecka wieś Chora na wyspie Ios, słynie z charakterystycznych białych budynków z niebieskimi dachami. Pozycję tą dzieli ex aequo z otoczoną wydmami Sahary, marokańską osadą pustynną Merzouga. Średnia cena noclegu w obu przypadkach – 50 euro.

ios chora

Merzouga

Na kolejnym miejscu znalazła się dawna stolica Nepalu Bhaktapur, gdzie średnia cena noclegu wynosi 42 euro.

Najdroższym miejscem w pierwszej dziesiątce (58 euro) jest Megalo Papigo, położone w pobliżu najgłębszego na świecie wąwozu Vikos w Grecji.

W TOP10 znalazły się jeszcze: Sucre w Boliwii (52 euro), 2700-letnie miasto Pingyao w Chinach (44 euro), portugalski park narodowy Peneda-Gerês (49 euro) i chiński ośrodek alpinistyczny Yangshuo (43 euro).

Wśród ciekawostek, na liście znaleźć można m.in. indyjskie miasto Nashik (21. miejsce, 67 euro), określane jako miejsce szczególnie przyjazne turystom, oraz Medellin w Kolumbii (52., 81 euro), które nazwano najbardziej innowacyjnym miastem na świecie. Na 18. pozycji (56 euro) uplasował się rumuński Sybin, Europejska Stolica Kultury 2007 roku.

W światowej czołówce atrakcyjnych i zarazem tanich celów podróży znalazły się także trzy polskie miasta: Poznań (24. miejsce, 59 euro), Gdańsk (58., 67 euro) i Wrocław (78., 59 euro).

Krajem z największą liczbą miejscowości w zestawieniu są Chiny (9), a następnie: Tajlandia, Grecja i Hiszpania (po 8) oraz Portugalia (7). Co ciekawe, w Trivago Best Value Index znalazło się niewiele stolic – jedynie Sarajewo (27. pozycja, 66 euro), Sofia (46., 63 euro), Hanoi (50., 50 euro), Managua (65., 82 euro) i Belgrad (89., 71 euro).

[mappress mapid="2248"]

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik najlepszym produktem turystycznym Mazowsza 2013
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik najlepszym produktem turystycznym Mazowsza 2013

W konkursie na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2013”, będącym etapem regionalnym konkursu na „Najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat Polskiej...

Zamknij