Polecimy z Warszawy do stolicy Kataru

Napisane przez w 8-15-2012 w Starsze wpisy

Polecimy z Warszawy do stolicy Kataru

W zeszłym miesiącu nasz portal turystyczny informował o uruchomieniu od 6 lutego 2013 r. połączenia z Warszawy do Dubaju przez linie lotnicze Emirates (klik). Tymczasem kolejny arabski przewoźnik pojawi się w naszej stolicy – linie Qatar Airways zapowiedziały otwarcie z dniem 5 grudnia 2012 rejsów do Dohy (Ad-Dauhy), stolicy Kataru. Będzie ono obsługiwane cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i soboty) samolotem Airbus A320 z 12 miejscami w klasie biznes oraz 132 w klasie ekonomicznej.

Wylot z Dohy będzie o godzinie 9:20, lądowanie w Warszawie o 13:20, z kolei wylot z Warszawy o 15:35, a lądowanie w stolicy Kataru o 22:55.

Oprócz połączenia z Warszawy przewoźnik zapowiedział także uruchomienie od 20 listopada rejsów z Belgradu przez Ankarę, które odbywać się będą 3 razy w tygodniu.

Jestem pewien, że połączenia z Belgradu i Warszawy okażą się sukcesem i dadzą pasażerom możliwość podróżowania do Kataru jak i miast Środkowego Wschodu, Afryki i Azji” – powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.

[mappress]

14 Komentarzy

 1. Dla polskich pasażerów to znakomita wiadomość, bo na polskim rynku zacznie się prawdziwa wojna cenowa, jeśli chodzi o przeloty na Bliski Wschód, ale także do Indii i Azji Południowo-Wschodniej oraz Australii przez stolice Kataru i ZEA – Dohę i Abu Zabi. Większy potencjał ma w tym wypadku Emirates, bo zamierza latać między Dubajem a Warszawą dużym airbusem 330, Qatar na początek planuje wstawienie airbusa 321.

  Rzecznik Emirates na Europę, Jonathan Hill, zapytany czy w sytuacji, kiedy na niemal identyczną trasę wchodzi do Warszawy wcześniej nowy przewoźnik, jego linia w jakikolwiek sposób zmieni plany bądź strategię, odmówił komentarza. Wiadomo jednak, że dubajskie linie zostały zaskoczone decyzją katarskiego konkurenta. Zaskoczone tym było również i warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina, które o dacie otwarcia połączenia dowiedziało się w środę zupełnie nieoficjalną drogą.

  Dotychczas najwięcej pasażerów wozili z Polski w tych właśnie kierunkach rosyjski Aerofłot, niemiecka Lufthansa i turecki Turkish Airlines. Teraz wszyscy ci przewoźnicy przygotowują nowe kalkulacje cenowe warszawskich połączeń, wiadomo więc, że będzie taniej, bo Qatar Airways zazwyczaj lata nieco taniej niż Emirates.

  Walka będzie się toczyła głównie o przejęcie pasażerów podróżujących do Chin (Pekin, Szanghaj), do Tajlandii (Bangkok, ale i na Phuket dokąd zaczyna latać Emirates) oraz do Indii (Delhi). Gdybyśmy dzisiaj chcieli kupić bilet do Bangkoku na przelot w lutym, to najtańsze połączenie ma na razie Emirates (z przesiadką w Dubaju) – za 2532 zł, lot Qatar Airways kosztuje 2831 zł, ale nie jest to jeszcze cena promocyjna. W Lufthansie, Air France, Austrianie i Finnairze zapłacilibyśmy po ponad 3 tys. zł.

  Z Warszawy do Pekinu najtaniej i najszybciej polecimy LOT-em, który najniższą taryfę ma na poziomie około1900 zł. Minimalnie droższy jest Aerofłot (2073 zł), Turkish Airlines (2147 zł) i Emirates (2322 zł). Połączenie Qatar-em to na razie wydatek 3018 zł, a Lufthansą – 2753 zł.

  Do Delhi najtaniej można dolecieć Aerofłotem (2172 zł), nieco drożej Emirates (2349 zł). Najdrożej Lufthansą (ponad 2800 zł) i Qatar Airways i KLM (ponad 2900 zł). I wreszcie Szanghaj, gdzie znów najtańszy jest Aerofłot (2073 zł), zaraz po nim plasuje się Emirates (2323 zł). Najdrożej, bo po około. 3 tys. zł, zapłacimy w Lufthansie i Qatar Airways.

  Na europejskim niebie aktywna jest też inna linia znad Zatoki – Etihad z Abu Zabi. Wczoraj poinformowała ona o zamiarach przejęcia irlandzkiego Aer Lingusu, w którym ma już 3 proc. udziałów. Etihad chce kupić 26 proc. należących obecnie do państwa oraz 30 proc., jakie posiada największy rywal Aer Lingusa, również irlandzki Ryanair. Na razie połączenie Dauha-Dublin Etihad zalicza do najbardziej dochodowych.

  Z kolei Qatar Airways, który w odróżnieniu od Emirates raczej zaliczany jest do przewoźników turystycznych, a nie biznesowych, niejednokrotnie był wymieniany jako kandydat do przejęcia którejś z linii europejskich. Prezes tej linii Ali al-Bakr nie ukrywa swojego zainteresowania portugalskim TAP i zapowiada, że na tym nie skończy.

 2. Od 4 września 2012 obywatele Polscy zostali zwolnieni z obowiązku aplikowania o wizy wjazdowe do Kataru.

  Wizy wjazdowe można zakupić bezpośrednio na lotnisku w Katarze po przylocie do Dohy, a także na pozostałych punktach granicznych (Abu Samra – droga lądowa i port w Dosze). Koszt wizy wynosi 100 QR – czyli około 90 zł.

  Obok uruchomienia bezpośrednich połączeń z Warszawą sprawa wiz od dawna była traktowana priorytetowo i wymagała wielu „zabiegów oficjalnych i nieoficjalnych” tak, aby udało się doprowadzić do jej szczęśliwego rozwiązania” – mówią przedstawiciele Qatar Airways.

 3. Qatar Airways otwierają centrum obsługi klienta we Wrocławiu. Ma w nim pracować około 200 osób. W tej chwili trwa nabór pracowników.

  Stolica Dolnego Śląska pokonała w walce o lokalizację centrum Budapeszt i Edynburg. Zdaniem ekspertów, może to być zwiastun napływu arabskich inwestycji do Polski. Potrzeba tylko reklamy naszego kraju, który nie jest zbyt znany.

  Dotychczas przedsiębiorcy z krajów arabskich robili interesy głównie w Wielkiej Brytanii. Teraz zaczynają szukać nowych lokalizacji. W Europie w oczy rzuca się Polska. To sygnał, że tego typu przedsięwzięcia będą częściej trafiały nad Wisłę” – mówi dyrektor zarządzający Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce Paweł Panczyj.

 4. Baltic Aviation Academy rekturuje członków załóg pokładowych dla linii Qatar Airways. Wstępna ocena kandydatów z Estonii, Łotwy, Litwy i Polski odbędzie się w 20 – 21 października w Wilnie.

  Sto wybranych osób dostanie zaproszenie do drugiego etapu, w którym spotkają się już bezpośrednio z przedstawicielami przewoźnika. Drugi etap odbędzie 28 października, również w Wilnie. Qatar Airways oferuje trzyletni kontrakt na stanowisko członka personelu pokładowego z bazą w Doha, stolicy Kataru.

  Kandydaci do pracy w Qatar Airways na stanowisku członka personelu pokładowego są proszeni o przesłanie CV w języku angielskim (z zaznaczoną datą urodzenia), fotografii całej sylwetki oraz zdjęcia paszportowego. Aplikacje są przyjmowane do 19 października 2012 r.

  Wymagania stawiane kandydatom to minimum wykształcenie średnie i komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz umiejętność skoncentrowania się na obsłudze klienta. Doświadczenie w pracy w liniach lotniczych, obsłudze klienta, pielęgniarstwie lub szpitalu będzie dodatkowym atutem. Więcej informacji o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.balticaa.com/cabincrew.

  Praca w charakterze stewardesy nie ma nic wspólnego z nudą. Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia – jednego dnia możesz jeść śniadanie w Paryżu, następnego kolację w Katmandu lub Melbourne” – komentuje Jurgita Baleviciene, była szefowa pokładu, a obecnie menadżer ds jakości oraz instruktor personelu pokładowego w Baltic Aviation Academy. „Jednak zachęcamy kandydatów, żeby wzięli pod uwagę, że jest to zawód trudny i wymagający dużej odpowiedzialności. Trzeba też liczyć się z tym, że święta Bożego Narodzenia spędzi się raczej z pilotami i innymi członkami personelu pokładowego niż z rodziną” – dodaje.

  Personel pokładowy linii Qatar Airways od 2009 r. zdobywa tytuł „Najlepszego na Bliskim Wschodzie”, a Skytrax przez ostatnie dwa lata przyznawał temu przewoźnikowi tytuł „Linii lotniczej roku”. W 2011 linia Qatar Airways została uhonorowana przez Business Traveler USA tytułem Najlepszej Linii Lotniczej.

  Obecnie w siatce połączeń przewoźnika są destynacje w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, rejonie Azji i Pacyfiku, na subkontynencie indyjskim oraz w Ameryce. Obsługuje je nowoczesną flotą złożoną z airbusów i boeingów.

  Z badań przeprowadzonych przez Baltic Aviation Academy w 2011 r. wynika, że najpopularniejsze powody wyboru pracy w charakterze członka personelu pokładowego to: możliwość podróżowania, brak rutyny oraz możliwość kontaktu z interesującymi ludźmi, na przykład znanymi piłkarzami lub politykami.

  Poniżej kilka słów o Baltic Aviation Academy.

  Już ponad 15 tys. specjalistów skorzystało ze szkoleń oferowanych przez Baltic Aviation Academy. Centrum oferuje 34 programy szkoleniowe, włączając w to szkolenia na typy samolotów Boeing 737 CL, Boeing 737 NG, Boeing 747-400, Boeing 757, Boeing 767, Boeing 777, Saab 340/2000, Airbus A320, ATR 42-72, Bombardier CRJ 100/200, Bombardier CRJ 700/900, Embraer ERJ 135/145, Dash8Q-400 oraz podstawowy kurs pilotażu. Certyfikaty wydawane przez BAA są uznawane przez Unię Europejską, Federację Rosyjską, Ukrainę, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Izrael. Baltic Aviation Academy jest częścią litewskiego holdingu lotniczego Avia Solutions Group, którego akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 5. Linia lotnicza Qatar Airways przedstawiła się reprezentantom biur podróży i lotniska im. Chopina podczas przyjęcia zorganizowanego w Warszawie.

  Qatar Airways to linia bardzo utytułowana. W tym roku otrzymała, drugi raz z rzędu, tytuł najlepszej linii lotniczej w prestiżowym badaniu firmy konsultingowej Skytrax, a pracownicy Qatar Airways siódmy raz zostali uznani za „najlepszy personel linii lotniczej”. Przewoźnik znajduje się gronie sześciu pięciogwiazdkowych linii na świecie.

  Warszawa będzie 122 kierunkiem Qataru, który najsilniej ma rozwiniętą siatkę połączeń z Europą i Azją. Tylko w tym roku otworzył już dziesięć kierunków, w tym Baku, Tbilisi, Zagrzeb, Bagdad, Perth czy Maputo. Po Warszawie uruchomi jeszcze m.in. Chicago i Salalah w Omanie.

  Przewoźnik korzysta głównie z airbusów, w tym A380, ale zamówił też 60 dreamlinerów u Boeinga. Średni wiek jego samolotów to cztery lata. Warto jeszcze dodać, że do końca 2013 roku przyjmie do pracy 750 pilotów.

  Po zrobieniu badań na polskim rynku przewoźnik doszedł do wniosku, że Warszawa ma duży potencjał. „Dajemy każdemu z nowych połączeń pewien okres na osiągnięcie rentowności” – mówi dyrektor handlowy firmy Ian Lovelock. „Jeśli chodzi o Warszawę jesteśmy bardzo optymistyczni w kwestii przewidywanej liczby pasażerów” – dodaje.

  Przedstawiciele przewoźnika nie ukrywają, że liczą głównie na polskich pasażerów, którzy będą się przesiadać w Dosze do samolotów tej linii, lecących do Azji, Australii, Ameryki Południowej lub Afryki.

  Warszawa stanie się punktem, z którego rozpoczynać będą podróże także pasażerowie z sąsiadujących z Polską państw” – dodaje Lovelock. Wśród atrakcyjnych kierunków oferowanych przez Qatar Airways z Warszawy (z przesiadką w Dosze) znajdują się Bangkok, Melbourne, Katmandu, Colombo i Nairobi.

 6. Quatar Airways zdobyły nagrodę specjalną w konkursie „Podniebne winnice”, organizowanym przez miesięcznik „Business Tarveller Poland”, w którym jury ocenia jakość i dobór win na pokładach samolotów.

  W poszczególnych kategoriach zwyciężyły linie lotnicze Air Brussels, Air Berlin, Lufthansa oraz Qatar Airways.

  „Cellars in the sky” nie jest typowym konkursem winiarskim. „Degustując wina i wybierając zwycięzców w poszczególnych kategoriach nie możemy zapominać o kontekście, a więc o tym, że pije się je na dużej wysokości, w atmosferze lekkiego stresu, z niedoskonałych kieliszków” – mówi redaktor naczelny „Magazynu Wino” Tomasz Prange-Barczyński, który stał na czele jury. „Szukaliśmy więc większej wyrazistości i cech, które pozwolą winom zachować indywidualny charakter, z drugiej strony przetrwać nie zawsze optymalne warunki podawania” – dodaje.

  Linie lotnicze dostarczyły jury, w skaład którego wchodziło pięciu somelierów, ponad sto rodzajów win. Eksperci podczas tzw. ślepego testu wybrali zwycięzców w pięciu kategoriach.

  Wśród win musujących i szampanów wygrał Gold Label Brut Vintage 1999, podawany na pokładach Qatar Airways. Najlepszym białym winem w klasie ekonomicznej okazał się Riesling aus der Steillage 2011 z Lufthansy. Laur najlepszego białego wina w klasie business/premiem zdobyło Les Vieux Murs 2009, Pouilly – Fuisse, które serwuje Air Brussels.

  W kategorii najlepszego czerwonego wina w klasie ekonomicznej główną nagrodę zdobyła linia Air Berlin za toskańskie Giganti Buoni. Z kolei laur najlepszego czerwonego wina w klasie business/premium przypadł włoskiemu Tenuta Frescobaldi di Castiglioni 2009, które dostępne jest w samolotach Air Brussels. Tytuł najlepszego słodkiego wina przypadł trunkowi Colheita, Vinho de Porto, rocznik 1974 z Qatar Airways.

  Nagroda specjalna dla najlepszego podniebnego someliera przypadła znawcy win z Quatar Airlines. W uzasadnieniu tego werdyktu jury napisało: „Wiele win, które znalazły się w ofercie tej linii zachwyci z pewnością winomaniaków, a niektórych skłoni do tego, by latać QA bez celu, dla samej przyjemności eksplorowania podniebnej piwniczki” .

 7. Qatar Airways zainaugurowały dzisiaj regularne połączenia Douhy, stolicy Kataru, z Warszawą.

  Na pokładzie samolotu typu Airbus A320 przyleciały do Warszawy 83 osoby, wśród nich prezes katarskiej linii lotniczej i zagraniczni dziennikarze. Maszyna wystartowała w rejs powrotny do stolicy Kataru, Dauhy tego samego dnia o godz. 15.35 ze 114 pasażerami na pokładzie.

  Dyrektor Lotniska Chopina Michał Marzec podkreśla, że uruchomienie nowego połączenia do Dauhy to dobra wiadomość dla pasażerów odlatujących z Warszawy. „Przede wszystkim daje pasażerom możliwość połączenia z całą siecią kierunków, jakie oferuje Qatar Airways, w tym rejsy do Azji i do Australii. Dla pasażerów z Warszawy oznacza to tylko jedną przesiadkę w Dausze. Wcześniej lot z Warszawy do Australii z tylko jedną przesiadką nie był możliwy” – mówi Marzec.

  Zaznacza, że włączenie Qatar Airways, do siatki połączeń warszawskiego lotniska oznacza także ukierunkowanie na obsługę pasażerów oczekujących wysokiego standardu obsługi i gotowych za to zapłacić. „Mimo że lotnisko odnotowuje spadek ruchu pasażerskiego od kilku miesięcy, zauważamy wzrost zainteresowania ponadstandardową obsługą. Qatar Airways jest tą linią, która jest w stanie to zapewnić” – mówi Marzec.

 8. Qatar Airways zwiększa oferowanie z Warszawy o 75%. Od lutego katarski przewoźnik będzie oferował codzienne loty na trasie Warszawa – Doha. Obecnie rejsy odbywają się cztery razy w tygodniu, a od 3 lutego Qatar będzie obsługiwał dodatkowe trzy rejsy tygodniowo na trasie do Dohy.

  Loty w poniedziałki, środy, piątki i soboty odbywają się według rozkładu:

  Doha 9:20 – Warszawa 13:20
  Warszawy 15:35 – Doha 22:55

  Nowe loty we wtorki, czwartki i niedziele odbywać się będą według rozkładu:

  Doha 2:30 – Warszawa 6:30
  Warszawy 11:05 – Doha 18:25

  Dodatkowe loty umożliwią pasażerom szerokie możliwości przesiadek w stolicy Kataru.

 9. W Polsce na członków załóg pokładowych dla linii Qatar Airways zgłosiło się 500 osób. Pracę zaproponowano kilkunastu. Teraz linia lotnicza prowadzi nabór kandydatów na Litwie. Ale nie tylko.

  Wstępna selekcja, otwarta dla kandydatów z Estonii, Łotwy, Litwy i Polski, odbędzie się 9 – 10 lutego w Wilnie, na Litwie. Dodatkowe spotkanie, dla kandydatów z Białorusi, którzy muszą uzyskać wizy, odbędzie się 24 lutego.

  Do drugiego etapu rekrutacji zostanie wytypowanych sto osób. 24 – 25 lutego, również w Wilnie, spotkają się one z przedstawicielami przewoźnika. Kandydaci, którzy przejdą ten etap rekrutacji dostaną ofertę podpisania trzyletniego kontaktu na stanowisko członka personelu pokładowego Qatar Airway, z bazą w Doha, stolicy Kataru.

  To już druga akcja rekrutacyjna linii Qatar Airways w krajach bałtyckich oraz w Polsce, prowadzona przez litewską firmę Baltic Aviation Academy. W październiku 2012 r. litewskie centrum szkolenia personelu lotniczego oceniło ponad 500 aplikacji i wytypowało 83 osoby do spotkania z przedstawicielami przewoźnika. „Ponad 10″ osób otrzymało oferty pracy w Qatar Airways.

  Cieszymy się, że rekrutacja przyciągnęła tak wiele osób” – mówi Egle Vaitkeviciute, dyrektor Baltic Aviation Academy. „Wśród kandydatów byli zarówno młodzi prawnicy i pielęgniarki, jak i 50-latkowie. Niestety, z powodu relatywnie małego rynku lotniczego w krajach bałtyckich, jest bardzo małe zapotrzebowanie na personel pokładowy” – dodaje.

  Kandydaci do pracy w Qatar Airways na stanowisku członka personelu pokładowego mogą przesłać aplikację mailem pod adres: cv@balticaa.com. CV w języku angielskim (z zaznaczoną datą urodzenia), fotografia całej sylwetki oraz zdjęcie paszportowe. Aplikacje są przyjmowane do 8 lutego 2013 r.

  Wymagania stawiane kandydatom to: minimum wykształcenie średnie i komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz skoncentrowanie na obsłudze klienta. Doświadczenie w pracy w liniach lotniczych, obsłudze klienta, pielęgniarstwie lub szpitalu będzie dodatkowym atutem. Więcej informacji o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.balticaa.com/cabincrew.

 10. Qatar Airways uruchomiły nowe wielojęzyczne Centrum Obsługi Klienta we Wrocławiu. W związku z czym katarski przewoźnik będzie poszukiwać pracowników z biegłą znajomość języków obcych.

  W początkowej fazie zatrudnionych zostanie około 100 osób. Do podstawowych zadań nowo zatrudnionych będą należeć kontakty z klientami z kluczowych rynków europejskich.

  Podczas ścisłych poszukiwań odpowiedniej lokalizacji, trafiliśmy na Wrocław i uznaliśmy to miasto za najlepsze dla europejskiego Centrum Obsługi Klienta, które dostarczy doskonałych rozwiązań we współpracy z naszymi klientami w regionie” – powiedział Al Baker, szef Qatar Airlines i dodał, że osobiste wsparcie Prezydenta Rafała Dutkiewicza oraz Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej były kluczowe w podejmowaniu decyzji o wyborze Wrocławia na lokalizację nowego centrum. „Utworzone miejsca pracy dadzą mieszkańcom regionu doskonałą możliwość współpracy ze światowej klasy liniami lotniczymi. Jako że nasza firma planuje dalszy wzrost, nasze nowe Centrum Obsługi Klienta będzie dawać tych możliwości jeszcze więcej” – powiedział Al Baker.

  Siedziba Centrum Obsługi Klienta Qatar Airways znajduje się w biurowcu Epsilon przy ul.Rychtalskiej. Biuro ma być otwarte 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

 11. Qatar Airways otworzyło nowe biuro w Warszawie. Mieści się ono w wieżowcu Warsaw Trade Tower przy ulicy Chłodnej 51.

  Podczas otwarcia nowej siedziby Ian Lovelock, dyrektor Qatar Airways na Europę Wschodnią, wspomniał o bardzo ciepłym przyjęciu linii lotniczej na polskim rynku w 2012 r. Potwierdził, że opinie pasażerów na ich temat były bardzo pozytywne.

  Nasze codzienne przeloty na trasie Doha – Warszawa są bardzo popularne” – zapewnił.

 12. Od 1 września pasażerowie Qatar Airways będą mogli zabierać większy bagaż. W klasie ekonomicznej dozwoloną wagę zwiększono z 23 kg do 30 kg, a w klasie business i pierwszej – odpowiednio z 30 kg do 40 kg i z 40 kg do 50 kg.

  Liczba walizek nie zmieniła się i nadal zależy od rodzaju zakupionego biletu. Podwyższony limit bagażu nie dotyczy jednak lotów do portów, w których obowiązuje rozliczenie od sztuki bagażu.

  Pasażerowie, którzy wylecieli przed 1 września, będą mogli skorzystać ze zwiększonego limitu bagażu podczas podróży powrotnej, jeśli rozpocznie się ona 1 września lub później.

  We wrześniu spółka opublikuje także nowe taryfy nadbagażu.

 13. Qatar Airways wprowadziły nowy system obsługi wizowej online dla wiz turystycznych do Kataru. Usługa jest dostępna dla pasażerów Qatar Airways przez stronę internetową linii.

  Jedyne dostępne wizy to jednomiesięczne turystyczne, które muszą zostać wykorzystane w 60 dni od daty wystawienia. Ważność wizy i okres objęty wizą nie mogą ulec przedłużeniu.

  Uzyskanie wizy trwa około 10 dni, której koszt wynosi 55 dolarów na osobę. Opcja procedury przyspieszonej dostępna jest za 120 dolarów na osobę i trwa ok. 7 dni. Opłaty wizowe nie podlegają zwrotowi.

  W celu uzyskania wizy katarskiej z pomocą Qatar Airways wnioskodawcy muszą posiadać potwierdzony bilet z i do Dohy zakupiony na przelot Qatar Airways. Muszą oni również posiadać ważną rezerwację hotelową dokonaną przez Discover Qatar – biuro podróży linii lotniczych, ponieważ wiza zostanie udzielona jedynie na czas przebywania w hotelu. Na koniec maksymalny pobyt w Katarze może wynosić 30 dni i może być jedynie w celu turystycznym.

 14. Pasażerowie Qatar Airways którzy podróżują w tranzycie, od teraz będą mogli zwiedzić główne atrakcje turystyczne miasta podczas bezpłatnej wycieczki po Dosze.

  Qatar Airways i Katarska Organizacja Turystyczna zainicjowali ten wspólny projekt w celu zapewnienia pasażerom Qatar Airways możliwości zobaczenia miasta podczas tranzytu.

  Naszym celem jest promowanie Kataru jako turystycznego miejsca docelowego oraz dostarczenie pasażerom Qatar Airways wyjątkowych wrażeń podczas zwiedzenia Dohy bez dodatkowych kosztów. W oparciu o komentarze opinii publicznej, które otrzymujemy od 1 lutego, pasażerowie przesiadający się w Dosze z chęcią korzystają z możliwości zwiedzenia miasta. Obecnie odbywają się cztery wycieczki dziennie, które cieszą się stu procentową frekwencją” – powiedział Nigel Burnell Stoker, pełniący obowiązki kierownika Qatar Airways Holiday.

  Pasażerowie z czasem przesiadki od 5 do 12 godz. mogą zarezerwować darmową wycieczkę po mieście przy stoisku Doha City Tour na Międzynarodowym Lotnisku w Dosze. Rezerwacji dokonuje się na zasadzie pierwszeństwa zapisu i jest ona uzależniona od dostępności miejsc w autokarze. Czas trwania wycieczki to około trzy godziny, w trakcie których pasażerowie zobaczą najważniejsze atrakcje miasta, w tym Muzeum Sztuki Islamskiej, Corniche West Bay, West Bay, Centrum Kultury Katara, dzielnicę Pearl i Souq Waqif. Wycieczka odbywa się w klimatyzowanym autokarze z przewodnikiem mówiącym po angielsku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co z zakładowymi ośrodkami wypoczynkowymi?
Co z zakładowymi ośrodkami wypoczynkowymi?

 W latach 70. czy 80. turnus w zakładowym ośrodku wypoczynkowym nad morzem, w górach czy na Mazurach był popularną formą...

Zamknij