20 czerwca 2024
Miejsca warte zobaczenia 8 czerwca 2020

Queenstown – stolica adrenalinyChciałbyś wyjechać na urlop i odpocząć od szumu miasta i ciągłego pędzenia oraz korków i pośpiechu? Z pewnością, kto by nie chciał. Jednak nie każdy ma możliwość, ponieważ wyjazdy do ciepłych krajów, nie cechują się taniością. Zazwyczaj takie wyjazdy są przeznaczone dla tych, którzy maja wystarczające dochody. Są też tacy, którzy zbierają przez cały rok, aby cieszyć się później wypoczynkiem. Gdzie jednak odpocząć, jeśli nie ma się pomysłu na żadne wakacje? Jeżeli zamierzamy wylegiwać się w ciepłych krajkach, należy wziąć pod uwagę, że wtedy, kiedy u nas jest lato to po drugiej stronie kuli ziemskiej jest zima. A więc wakacyjne wyjazdy są dla tych, którzy nie lubią upałów, ale uwielbiają zimę i chłody.

W poszukiwaniu takiego zakątka pomoże nam Internet oraz podróżnicy. Chodzi tu oczywiście o blogerów, którzy podróżując po całym świecie, zbierają informacje o różnych krajach, które są zarówno atrakcyjne turystycznie, jak i zachwycają odludnością. Najlepiej byłoby przejrzeć kilka witryn, aby przekonać się, kto pisze najlepiej i przy okazji przekazuje czytelnikowi dane na temat hoteli czy kurortów, gdzie można się zatrzymać. Takie informacje są bardzo przydatne, ponieważ dzięki nim, możemy od razu zarezerwować sobie hotel lub sprawdzić czy są wolne pokoje oraz jakie maja one ceny.

Jeśli wyjeżdżamy w lecie, do kraju gdzie akurat jest zima, o pamiętajmy o tym, że nie jest ona tam całkowicie ciepła lub jest naprawdę zimno, w zależności od tego, jaki kraj wybraliśmy. Dlatego potrzebne nam są zarówno ubrania letnie jak i zimowe. Pamiętaj jednak, że nie weźmiesz za dużo bagażu, więc trzeba się nieco ograniczać.

Nowa Zelandia, czyli miejsce idealne

Zapewne wszystko, co słyszałeś o Nowej Zelandii kojarzy CI się z zielonymi górami oraz śródziemnomorskim klimatem. Rzeczywiście, jest, bo prawda, ale dotyczy ona tylko wyspy północnej. Na drugiej części kraju, czyli wyspie południowej, znajdziemy nieco odmienny klimat. Warto odwiedzić podczas pobytu miasto Queenstown. Nazywane jest ono stolica adrenaliny, o czym możemy przekonać się już na samym początku, ponieważ lądowanie samolotów odbywa się tuż nad szczytami gór i kończy w pięknej dolinie. Podczas lotu, ma się wrażenie, że samolot uderzy o wierzchołki gór i się rozbije. Wrażenia są doskonałe, nie tylko dla wielbicieli adrenaliny, ale dla każdego, kto zamierza odwiedzić to niesamowite miejsce. Krajobraz przypomina nieco Norwegię. Znajdziemy tam mnóstwo rozrywek począwszy od bunge aż do skydiving, z pewnością atrakcji nie zabraknie.