25 maja 2024
Miejsca warte zobaczenia 8 czerwca 2020

Wellington – piękna stolica Nowej ZelandiiChciałbyś w końcu urwać się z zanieczyszczonego miasta, które jest wiecznie głośne i pełne samochodów? Oczywiście, większość ludzi mieszkających w miastach ma dokładnie ten sam problem. Z pewnością myłeś kiedyś o wyjechaniu przynajmniej na dwa tygodnie w jakieś inne miejsce żeby pozwiedzać i popodziwiać jakieś inne otoczenie.

Jeśli jednak chcemy wyjechać, to musimy zmagać się przede wszystkim z urlopem, który nie zawsze jest możliwość dostać wtedy, kiedy chcemy. Kolejnym problemem jest to, że nawet, jeśli otrzymamy parę dni wolnego, to okaże się, że np. w zimie, kiedy kompletnie nie ma gdzie wyjechać, ponieważ zimą nasz kraj nie jest specjalnie atrakcyjny ,skoro często nie mamy śniegu, ale mnóstwo błota.

Jest jednak pewien sposób na zimowy urlop, mianowicie wyjazd, ale nie do innego miasta, ale kraju. Najlepiej wybrać oczywiście taki, w którym panuje lato wtedy, kiedy u nas jest zima. Musimy, więc przygotować się na wypad, na druga stronę kuli ziemskiej. Gdzie szukać lotów, aby były jak najtańsze? Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie aplikacji na telefon, która zbiera wszelkie informacje o tanich liniach lotniczych. Można także polubić na Facebooku stronę, która takie informacje zamieszcza. Pamiętaj jednak, że w przypadku, kiedy kraj jest poza granicami UE, może się okazać, że zażądają opłaty za wizę na lotnisku. Lepiej być zabezpieczonym w odpowiednią kwotę, aby uniknąć problemów i nie utknąć w obcym kraju.

Zwiedzanie miasta

Co jeśli trafił się akurat tani lot do Nowej Zelandii? Wydaje Ci się, że to bardzo daleko i rzeczywiście masz rację, ale przelot trwający 24 godziny jest niczym w porównaniu z pięknem tej wyspy. Jest ona nazywana najpiękniejszym państwem na świcie. I oczywiście, w niczym się nie mylili, ponieważ zachwyca ona mnogością gatunków roślin oraz zwierząt, które nie są tak bardzo narażone na działanie człowieka. Działa także duża liczba rezerwatów oraz parków przyrody, w których człowiek, nie może nic zmieniać i to przyroda decyduje jak wygląda otoczenie.

Będąc w Nowej Zelandii, koniecznie musisz zwiedzić stolicę. Jest nią Wellington od roku 1865. Wcześniej był nią Auckland. Położenie stolicy zostało jednak zmienione, ponieważ obawiano się podziału kraju na dwie części, a co więcej bardzo ciężko było się tam dostać każdemu obywatelowi i trzeba było w tym celu przebyć cały kraj. Teraz znajduje się ona dokładnie na środku państwa, więc nie ma nikt większych kłopotów z dostaniem się do miasta.