20 czerwca 2024
Miasta Nowej Zelandii 8 czerwca 2020

Christchurch- miasto ogrodówChciałbyś wyjechać do jakiegoś miasta, ale nie masz pomysłu na gdzie? Wybór jest przeogromny, ponieważ mamy potężną liczbę nie tylko państw na świecie, ale też zabytków i miast, które się w nich znajdują. Jednak sam wybór nie jest najgorszy, ponieważ dodatkowo musimy jeszcze dostać urlop w pracy i tu pojawia się problem. Jeśli chcemy wyjechać za granicę, to dwa dni nam nie wystarczą i trzeba uzyskać, co najmniej tydzień, a najlepiej dwa.

Gdzie i kiedy latać? W momencie kiedy, wybieramy poza granice UE, to często musimy brać pod uwagę nie tylko strefy czasowe, ale także pogodę. Podróżując na drugą półkule ziemi, trzeba mieć świadomość, że jeśli polecimy w lecie, to tam będzie kalendarzowa zima. Może nie będzie szczególnego zimna, ponieważ zwyczaj w gorących krajach temperatura nie spada poniżej 10 stopni, ale możemy akurat trafić na porę, kiedy na morzu są sztormy, więc kąpanie jest niebezpieczne lub często pada deszcz.

Jak wygląda lot? Przede wszystkim, jeżeli rezerwujemy samolot, to postarajmy się o bilet powrotny lub najlepiej kupmy od razu w dwie strony. Jest to bardzo przydatne, ponieważ przed końcem wyjazdu nie musisz się martwić o to, że nie zdążysz zamówić samolotu lub nie będzie go wtedy, co chcesz. Pamiętaj także o posiadaniu na wszelkie wypadek większej kwoty pieniędzy, ponieważ podczas lądowania może się okazać, że wizę turystyczną jest płatna. Takie sytuacje mogą się skończyć utknięciem w obcym państwie bez pieniędzy.

Nowa Zelandia i zwiedzanie

Jeśli masz okazje odwiedzić Krainę Kiwi, to nie masz się, co wahać, ale pędź zarezerwować bilet. Byłoby szkoda przepuścić okazję, stanie się po taniości do tak pięknego państwa, które jest nazywane najpiękniejsza wyspą na Ziemi. Bardzo ciekawe jest miasto ogrodów, czyli Christchurch. Jest ono centrum turystyki wyspy południowej. Znajdziemy tam lotnisko międzynarodowe, które pod względem znaczenia jest drugie w całym państwie. Mieszkańcy tego miasta starają być jak najbardziej angielscy, więc będziesz mógł się przepłynąć po rzece Avon, wypić kawę w starym uniwersytecie, a także pojeździć tramwajem wzdłuż i wszerz.

W mieście znajdziemy bardzo dużo atrakcji. Znajduje się tam mnóstwo parków oraz ogrodów. Możemy skorzystać z kolejki, która zawiezie nas na szczyt wulkanu znajdującego się nad miastem. Koniecznie trzeba zwiedzić słynna katedrę Christchurch, która jest jedna z najładniejszych świątyń neogotyckich znajdujących się na całej półkuli południowej.