21 czerwca 2024
Miejsca warte zobaczenia 8 czerwca 2020

Odkrywamy piękno lodowców – Park Narodowy WestlandKochasz zimę? Nie jesteś wiec z pewnością jedyną ozdobą, która ma właśnie takie upodobania, aby cały rok padał śnieg. Jednak nasz klimat, zapewnia aż 4 pory roku, więc o wiecznym mrozie można zapomnieć. Najlepszym sposobem jest wyjechanie na lato do miejsca gdzie jest zimno. Nie mamy tu oczywiście na myśli Syberii, ponieważ tam temperatury są zbyt niesie dla zwykłego Polaka i skończyłoby się to zapewne podrożeniami.

Gdzie poszukiwać zimnych krain? Mamy ich oczywiście dość dużo. Jednak każda jest położona w dość dużej odległości od nas. Istnieją jeszcze samoloty. Jeśli jednak wybierasz się są krainy mrozu i jest to w lecie, to musisz sobie zdawać sprawę, że będziesz ponosił dodatkowe opłaty za nadbagaż, ponieważ zimowych butów czy kurtki nie założysz na lotnisku. Najlepiej poszukiwać odpowiedniego miejsca w Internecie za pośrednictwem blogerów, którzy spisują swoje doświadczenia z odwiedzaniem różnych krajów. Podają oni zazwyczaj, gdzie leżą takie miejsca oraz gdzie można się w takim miejscu zatrzymać na nocleg.

Piękno mroźnego parku

Park narodowy Westland jest idealnym miejscem, dla ludzi, którzy lubią lód i zimno. Znajdziemy to na wyspie południowej, na zachodnim wybrzeżu. Na terenie parku znajdują się Alpy, podmokłe tereny, jeziora oraz prawie 60 lodowców. Dwa z lodowców sięgają aż przez lasy deszczowe i podchodzą prawi do morza. Dzięki temu, możesz próbować chodzenia po lodzie zaraz nad wodą, a co więcej na wyższych wysokościach.

Po drodze napotkamy dwie niewielkie wioski, w których możemy się przespać i coś zjeść. Znajdziesz tam również przewodnika, który oprowadzi Cię po lesie deszczowym oraz zaprowadzi aż pod sam kraniec lodowca. Jeśli chcesz napawać się pięknem tego regiony w całości, to możesz skorzystać z lotu helikopterem i to stamtąd obserwować krajobrazy polodowcowe. Jednak na tym przygoda się nie kończy, ponieważ wraz z lotem możesz też pochodzić po lodowcu oraz przeżyć Ice Climbing Adventure.

Poprzez obecność lodowców, nie możemy tam narzekać na zbyt wysokie temperatury. Jest to, więc idealny klimat dla wielbicieli śniegu i lodu, którzy nie przepadają za latem oraz grzejącym słońcem. Co więcej, można przeżyć wiele przygód, a także zwiedzić i dokładnie przyjrzeć się działaniom lodowców oraz ich budowie. Nie zaznamy tu nudy, a jeśli zapragniemy wrócić do swojego kraju, to będziemy mieć, co wspominać.